Nachazíte se: Titulní strana--Nápověda--Textová--3. Jak prodávat

reklama

3. Jak prodávat

3.1. Jaké jsou možnosti prodeje?

Krámky obecně nabízí dva druhy prodeje zboží – jednorázovou řádkovou inzerci nebo možnost založení a provozování vlastního internetového obchodu, který nabízíme zdarma a pro každého.

3.2. Co je jednorázový prodej zboží?

Jednorázový prodej zboží slouží těm uživatelům, kteří chtějí jednoduchou formou nabídnout zájemcům svůj výrobek nebo službu. Také pro tento prodej je nutná autorizovaná registrace. Uživatel má v případě jednorázového prodeje možnost vložit zboží přes nastavení svého účtu, využívat možností zvýraznění prodávaného zboží a mnohé další. Prodej v tomto případě končí potvrzením objednávky a odesláním zboží kupujícímu.

3.3. Co je vlastní krámek?

Pro opakující se prodej zboží je určen takzvaný krámek – tedy internetový obchod v rámci portálu Krámky.cz. Zájemcům o tuto službu přitom nabízíme dva typy krámků – free krámek pro začínající prodejce a Maxi krámek, určený pro profesionální obchodníky. Jak už název napovídá, free krámek je obchodníkům k dispozici zcela zdarma.
 

Krámky
  Krámek Free Krámek Maxi
Základní funkce    
Doména 3. řádu Automaticky 3. řádu, v budoucnu 2. řádu
Zvýraznění shopu / zboží Placené za kredity Zboží je umístěno vždy před krámek free a jednorázovým prodejci
Grafické šablony Možnost výběru z 8 variant doporučení vhodnosti použití Výběr z 16 předdefinovaných variant + možnost vytvoření vlastní(CSS)
Akce Od 10 ks zboží ANO
Doporučujeme Od 10 ks zboží ANO
Katalog shopů ANO ANO
Kredity zdarma žádné 150
Fotografie Omezeno prostorem na 5 MB Omezeno prostorem na 50 MB
Text v popisu zboží ANO ANO
Ekvivalentní zboží ANO ANO
Zboží v kategorii ANO ANO
Diskuze k feedbacku ANO ANO
XML feed ANO ANO
Statistiky NE ANO
Automatická fakturace NE ANO
Základní cena ZDARMA 199,- Kč / měsíc *


* Krámek Maxi můžete po prvních 5 dnů využívat zdarma. Po tuto dobu můžete v administraci zdarma přejít na neplacenou verzi.


3.4. Jak si založit vlastní krámek

Pro založení vlastního krámku je potřeba autorizovaná registrace (viz oddíl Poprvé na krámcích v předchozí části nápovědy). Po ověření účtu pak uživatel může založit krámek pomocí tlačítka „Založit krámek“. Volbu pro vytvoření krámku má v nastavení svého účtu k dispozici jakýkoliv registrovaný uživatel, tedy i ten, který se dříve zaregistroval a využíval možnost jednorázového prodeje či nákupu.

Při vytváření krámku je nutné specifikovat řadu nastavení, pro jejichž popis viz oddíl Nastavení krámku v další části nápovědy.Prodej zboží končí potvrzením objednávky a odesláním zboží kupujícímu.

Celý krámek je možné kontrolovat a řídit skrze administrační panel Můj krámek. Je zde přehled objednávek, nastavení krámku, možnost objednání doplňkových služeb. Více informací o každém administračním oddíle naleznete ve vnořených kategoriích nápovědy:

reklama